Dla harmonii ciała, oddechu i umysłu

Jurek Jagucki

Dyplomowany nauczyciel jogi wg metody Iyengara w stopniu
Intermediate Senior III.
Fizjoterapeuta i licencjonowany terapeuta manualny.
Założyciel i właściciel Szkoły Jogi Jurka Jaguckiego od 1981 r.

Z Jogą od początku 1981, z Zenem z końcem 1981, z Jogą Iyengara – gdy tylko trafiła do Polski (1984), z terapią manualną od chwili, gdy mnie zafascynowała (1985).

To wielki  zaszczyt ale i zobowiązanie  być uczniem jednego z największych współczesnych mistrzów jogi B.K.S.Iyengara, to od samego Mistrza po dwukrotnym pobycie w Indiach w Punie i kilkunastu latach praktyki, uzyskuję certyfikat nauczyciela jogi . Pobieram nauki u dojrzałych, wybitnych nauczycieli w Europie, najdłużej ponad 10 lat u Gabrielli Giubilaro z Florencji (Włochy), a następne 10 lat u F. Birii z Paryża (Francja) – mam dla nich ogromną wdzięczność.  Od 1981 roku prowadzę regularne kursy jogi, relaksu, treningi antystressowe w Szczecinie, Polsce, Słowacji, Litwie,  Łotwie, Rosji i Szwecji. Aktualny certyfikat nauczyciela Seniora pozwala mi  prowadzić treningi nauczycielskie i egzaminować nauczycieli stopnia Introductory i Junior i Senior I. Doskonalę swój warsztat głównie w rehabilitacji dysfunkcji kręgosłupa i stawów jogą i terapią manualną. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Medycyny Manualnej. Od ponad 28 lat praktykuje medytację zen.

Ufam słowom Iyengara gdy mówi: “Każda asana ma piękny kształt, grację i elegancję – nadaje moc i czyni praktykującego tak silnym jak diament, a jednocześnie miękkim jak kwiat” i “Kiedy twoja postawa jest uczciwa i masz wiarę w siebie, wtedy przewodnictwo przychodzi z wewnątrz”. Zapraszam moich uczniów, aby to sprawdzali – zarówno na macie jak i  w życiu.

Małgorzata Osostowicz
(Gosia O.)

Dyplomowana nauczycielka jogi wg metody Iyengara w stopniu Intermediate Junior I.
W naszej szkole prowadzi lekcje dla grup początkujących i ogólnych.

Praktykuje jogę od 1997 roku, uczy od 2003 roku. Swoją wiedzę pogłębia na co dzień pod troskliwym okiem Jurka Jaguckiego,oraz regularnie podczas warsztatów z Rittą Keller, Gabriellą Gubillaro,Lois Steinberg oraz Faeqiem i Corine Birią. Z wykształcenia prawnik 🙂

Joga otworzyła mnie na wiele rzeczy, ale przede wszystkim dała odwagę by iść za głosem serca i za tym co naprawdę  ważne. A także utwierdziła w przekonaniu,że wszystko w życiu ma swój czas.

Małgorzata Porębska
(Gosia P.)

Dyplomowana nauczycielka jogi wg metody Iyengara w stopniu Introductory II.
W naszej szkole prowadzi lekcje dla grup początkujących.

Pierwsza kupiona książka o jodze “Hatha joga” Maliny Michalskiej rok 1978,

Moje zbliżanie się do jogi trwało bardzo długo, impulsem stały się okrągłe urodziny, na których zrozumiałam, że chcę spróbować tego, co mnie pociąga i nie mam już więcej czasu na czekanie.

za sztywnym ciałem kryje się sztywny umysł,
pozwól aby głęboki oddech poruszył Twoje wnętrze,
pozwól aby ruch otworzył Cię na nowo,
poddaj się uczuciom, które rozgrzeją Twoje serce,
znajdź schronienie w sobie.

Grażyna Modzelewska

Dyplomowana nauczycielka jogi wg metody Iyengara w stopniu Introductory II.
W naszej szkole prowadzi lekcje dla grup początkujących i ogólnych.

Jestem na ścieżce jogi od wielu lat i pamiętam pytanie na jednym z pierwszych warsztatów: czym jest dla Ciebie joga? Wtedy odpowiedziałam jednym tchem: samodyscypliną, spokojem, równowagą, radością, lekkością i pewnie niektóre z tych stanów były tylko pobożnymi życzeniami. Teraz mogę do tej listy dodać: systematyczność, koncentrację, rozwój, zdrowie, otwartość na to, co przychodzi i odchodzi w moim życiu. Wszystkie te stany są mi bliskie, nawet jeżeli nie zawsze doświadczam ich razem.

Uczestniczyłam w ponad 30 warsztatach: u Faiqa Biri, Gabrieli Gubillaro, Geety Iyengar, Konrada Kocota i Jurka Jaguckiego, któremu zawdzięczam najwięcej. Jestem tu, gdzie jestem też dzięki Zuzce, mojej córce, która była ze mną od samego początku i jej pełna akceptacja pomogła mi robić kolejne kroki. Skończyłam trzyletni kurs nauczycielski i od kilku lat z radością dzielę się swoim doświadczeniem. Z niepewnością wkraczałam na tę drogę, ale okazała się ona naturalnym procesem.

Niezwykłym odkryciem było to, jak poprzez ciało poznaję i zmieniam siebie, jak świadomość oddechu i „małego palca u nogi” daje poczucie spokojnej głowy, lekkości i radości, czego wszystkim praktykującym życzę!

 

Oskar Jagucki

Dyplomowany nauczyciel jogi wg metody Iyengara w stopniu Introductory I.
Dyplomowany masażysta.
W naszej szkole prowadzi lekcje dla grup początkujących oraz grupę męską.

Dariusz Witkowski

Dyplomowany nauczyciel jogi wg metody Iyengara w stopniu Introductory II.
W naszej szkole prowadzi lekcje dla grup początkujących, ogólnych oraz terapeutyczne.

Praktykuję jogę Iyengara (od początku m.in. pod okiem Jurka Jaguckiego) oraz inne formy jogi od 1988 r. W tym czasie uczestniczyłem  w wielu szkoleniach i odosobnieniach w Polsce, Europie i Indiach. Oprócz jogi moją pasją jest studiowanie i nauka  różnych form masaży i terapii, głównie wschodnich i polinezyjskich – masaż hawajski Lomi-Lomi Nui, Ma-Uri, masaż misami tybetańskimi, tajski, japońska terapia miednicy Yumeiho, terapia czaszkowo-krzyżowa, ajurweda, medycyna chińska. Poza tym zajmuję się astrologią, bioenergoterapią oraz jestem Mistrzem Reiki. Inspiruje mnie wszystko, co prowadzi do wzrostu świadomości. Życie jest procesem uczenia się, dlatego ciągle dokształcam się studiując różne aspekty jogi, masaży, terapii, itp.

Iwona Milewska-Szczudło

Dyplomowany nauczyciel jogi wg metody Iyengara w stopniu Introductory II.
W naszej szkole prowadzi recepcję oraz lekcje jogi dla grup początkujących

Mam przyjemność witać uczniów szkoły na recepcji o poranku. Sprawia mi to wiele przyjemności i zadowolenia!, a jednym z ważnych dla mnie słów w życiu jest Harmonia!
Odkryłam Jogę dla mnie i odkrywam Jogę we mnie, ba – odkryłam Jogę w pracy – cóż może być fajniejszego?! 🙂

Jolanta Dorota Czarnecka

Uczennica Jurka, z jogą od 2001 roku.
Z wykształcenia pedagog wczesnoszkolny.
W naszej szkole prowadzi weekendowe warsztaty jogi dla dzieci w wieku 5-12 lat.

Moje motto brzmi: ”Joga pomaga leczyć stany, których nie trzeba znosić i pozwala znieść to, czego nie można uleczyć”.
Po raz pierwszy z jogą zetknęłam się w 2000 r. na warsztatach rozwoju osobistego. Po nich trafiłam do szkoły Jurka Jaguckiego. Joga stała się moją pasją i sposobem na życie. Od 30 lat pracuję z dziećmi. Jestem nauczycielką wychowania przedszkolnego i pedagogiki wychowawczo-opiekuńczej. Już w 2001 r. stworzyłam warsztat „Joga dla dzieci”. Inspiracją było poznanie Fran Rosen-Sawyer i jej książka „Joga i medytacja dla dzieci”. Warsztat doskonaliłam i przedstawiłam w 2005 na I Zachodniopomorskiej Konferencji Stowarzyszenia Nauczycieli Nowatorów, gdzie spotkał się on z dużym zainteresowaniem. Jogę dla dzieci przez szereg lat prowadziłam w Domu Kultury i do tej pory w Społecznej Szkole Podstawowej nr1 w Szczecinie. Mam ogromną przyjemność dołączyć do grona cudownych ludzi w szkole Jurka Jaguckiego, bawiąc się i ćwicząc z najmłodszymi.

 

Ewa Jarlińska 

 
Dyplomowany nauczyciel jogi wg metody Iyengara w stopniu Introductory II.
 
 
Moją ścieżka jogi trwa już ponad 12 lat. Od poczatku złapałam “haczyk” i z podziwem odkrywałam, że na zajęciach są i młodzi i dojrzali ludzie, i kobiety w ciąży, i ludzie z ograniczeniami.
Moją najwiekszą inspiracją było mocno siwe już małżeństwo, które robiło z ciałem piękne rzeczy, ze spokojem i z uważnością. Wtedy pomyślałam, że jeśli dane będzie mi dożyć takich dni to też chce być właśnie w takiej formie. 
 
Wtedy jeszcze nie wiedziałam, że wraz z pracą z ciałem zmieni się wszystko w moim życiu.  Że praca “na macie” to piękna terapia dla całości mojego Jestestwa. Uczy pracy z oddechem, uczy jak okiełznać szalony umysł, uczy jak utrzymać ciało w zdrowiu. Jak poradzić sobie z kontuzjami a wreszcie jak pomagać innym. 
 
Joga stała się pasją, a wraz z pasją przychodzi miłość do każdej rzeczy, którą robię i do każdej osoby, którą poznaję.
 
Z zawodu jestem architektem krajobrazu, ogrodnikiem, florystką, aranżuję wnętrza, fotografuję, oraz szyję w papierze kartki, albumy ze zdjęciami. Szeroko pojęty artyzm we mnie płynie.